İçeriğe geç

Armutlu Posta Kodu

Armutlu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Armutlu Posta Kodu Sorgulama

Armutlu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Armutlu ilçesi Hakkında

Armutlu ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz elli dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Armutlu, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Armutlu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 166 km2’dir. Rakımı ise 11 m olarak hesaplanmıştır. Armutlu ilçesinin Kuzeyinde Çınarcık, doğusunda Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Armutlu ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Armutlu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Armutlu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 9.901 nüfusa sahiptir.

Armutlu Posta Kodu
Armutlu Posta Kodu