İçeriğe geç

Arifiye Yol Tarifi

Sakarya Arifiye yol tarifi; yazımızda öncelikle Arifiye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arifiye’ye nasıl gidilir? Arifiye yol tarifi? Arifiye yol haritası? Arifiye İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arifiye İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Arifiye, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Arifiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 75 km2’dir. Arifiye ilçesinin rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Arifiye ilçesinin Kuzeyinde Erenler ve Serdivan, doğusunda Erenler, batısında Sapanca, Güneyinde ise Geyve ilçeleri bulunmaktadır. Arifiye ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arifiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arifiye ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 45.375 nüfusa sahiptir.

Arifiye İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arifiye Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arifiye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arifiye Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arifiye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arifiye’ye Nasıl Gidilir? Arifiye Yol Tarifi

Arifiye’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arifiye’ye gelebilirsiniz. Arifiye karayolu ile Sakarya şehir merkezine 10.7 km, İstanbul’a yaklaşık 151 km, Ankara’ya yaklaşık 307 km, İzmir’den ise yaklaşık 504 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arifiye ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.