İçeriğe geç

Arifiye Posta Kodu

Arifiye Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Arifiye Posta Kodu Sorgulama

Arifiye’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Arifiye ilçesi Hakkında

Arifiye ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz on dördüncü en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Arifiye, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Arifiye İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 75 km2’dir. Rakımı ise 39 m olarak hesaplanmıştır. Arifiye ilçesinin Kuzeyinde Erenler ve Serdivan, doğusunda Erenler, batısında Sapanca, Güneyinde ise Geyve ilçeleri bulunmaktadır. Arifiye ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arifiye İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arifiye ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 46.344 nüfusa sahiptir.

Arifiye Posta Kodu
Arifiye Posta Kodu