İçeriğe geç

Arıcak Yol Tarifi

Elâzığ Arıcak yol tarifi; yazımızda öncelikle Arıcak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arıcak’a nasıl gidilir? Arıcak yol tarifi? Arıcak yol haritası? Arıcak İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arıcak İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Arıcak, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Arıcak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 354 km2’dir. Arıcak ilçesinin rakımı ise 1.092 m olarak hesaplanmıştır. Arıcak ilinin Kuzeyinde Palu, doğusunda ise Bingöl, batısında Alacakaya, Güneyinde ise Diyarbakır ilçeleri bulunmaktadır. Arıcak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arıcak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arıcak ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.620 nüfusa sahiptir.

Arıcak İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arıcak Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arıcak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arıcak Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arıcak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arıcak’a Nasıl Gidilir? Arıcak Yol Tarifi

Arıcak’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arıcak’a gelebilirsiniz. Arıcak karayolu ile Elâzığ şehir merkezine 106 km, İstanbul’a yaklaşık 1.300 km, Ankara’ya yaklaşık 856 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.385 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Elâzığ Şehir Merkezinde yer alan Elâzığ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Elâzığ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arıcak ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Elâzığ’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Elâzığ demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arıcak ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.