İçeriğe geç

Arıcak Posta Kodu

Arıcak Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Arıcak Posta Kodu Sorgulama

Arıcak’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Arıcak ilçesi Hakkında

Arıcak ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altmış dokuzuncu en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elâzığ’ın ilçesi olan Arıcak, Elâzığ’ın yerleşim yerlerinden biridir. Arıcak İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 354 km2’dir. Rakımı ise 1.092 m olarak hesaplanmıştır. Arıcak ilinin Kuzeyinde Palu, doğusunda ise Bingöl, batısında Alacakaya, Güneyinde ise Diyarbakır ilçeleri bulunmaktadır. Arıcak ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arıcak İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arıcak ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.302 nüfusa sahiptir.

Arıcak Posta Kodu
Arıcak Posta Kodu