İçeriğe geç

Arhavi Yol Tarifi

Arhavi yol tarifi; yazımızda öncelikle Arhavi şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arhavi’ye nasıl gidilir? Arhavi yol tarifi? Arhavi yol haritası? Arhavi İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arhavi İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Arhavi, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Arhavi İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 407 km2’dir. Arhavi ilçesinin rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. Arhavi İlçesinin, Kuzeyinde, Hopa, Doğusunda, Murgul Batısında, Rize Güneyinde, Yusufeli ilçeleri bulunmaktadır. Arhavi ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arhavi İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arhavi ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 20,565 nüfusa sahiptir.

Arhavi İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arhavi Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arhavi’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arhavi Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arhavi’ye yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Arhavi’ye Nasıl Gidilir? Arhavi Yol Tarifi

Arhavi’ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arhavi’ye gelebilirsiniz. Arhavi karayolu ile Artvin şehir merkezine 72 km, İstanbul’a yaklaşık 1220 km, Ankara’ya yaklaşık 886 km, İzmir’den ise yaklaşık 1573 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.