İçeriğe geç

Arguvan Yol Tarifi

Malatya Arguvan yol tarifi; yazımızda öncelikle Arguvan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arguvan’a nasıl gidilir? Arguvan yol tarifi? Arguvan yol haritası? Arguvan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arguvan İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Arguvan, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Arguvan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.096 km2’dir. Arguvan ilçesinin rakımı ise 1.163 m olarak hesaplanmıştır. Arguvan ilçesinin Kuzeyinde Sivas, doğusunda Arapgir, batısında Hekimhan, Güneyinde ise Yazıhan ilçeleri bulunmaktadır. Arguvan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arguvan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arguvan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 7.626 nüfusa sahiptir.

Arguvan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arguvan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arguvan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arguvan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arguvan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arguvan’a Nasıl Gidilir? Arguvan Yol Tarifi

Arguvan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arguvan’a gelebilirsiniz. Arguvan karayolu ile Malatya şehir merkezine 92.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.090 km, Ankara’ya yaklaşık 636 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.179 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arguvan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arguvan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.