İçeriğe geç

Ardeşen Yol Tarifi

Rize Ardeşen yol tarifi; yazımızda öncelikle Ardeşen şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardeşen’e nasıl gidilir? Ardeşen yol tarifi? Ardeşen yol haritası? Ardeşen İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardeşen İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize’nin ilçesi olan Ardeşen, Rize’nin yerleşim yerlerinden biridir. Ardeşen İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 376 km2’dir. Ardeşen ilçesinin rakımı ise 5 m olarak hesaplanmıştır. Ardeşen ilçesinin doğusunda Fındıklı, batısında Pazar ve Çamlıhemşin, Güneyinde ise Artvin ve Erzurum ilçeleri bulunmaktadır. Ardeşen ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ardeşen İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ardeşen ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 41.106 nüfusa sahiptir.

Ardeşen İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ardeşen Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ardeşen’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ardeşen Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardeşen’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ardeşen’e Nasıl Gidilir? Ardeşen Yol Tarifi

Ardeşen’e kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ardeşen’e gelebilirsiniz. Ardeşen karayolu ile Rize şehir merkezine 71.1 km, İstanbul’a yaklaşık 1.187 km, Ankara’ya yaklaşık 854 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.540 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ile ulaşımı yoktur.