İçeriğe geç

Ardanuç Yol Tarifi

Ardanuç yol tarifi; yazımızda öncelikle Ardanuç şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardanuç’a nasıl gidilir? Ardanuç yol tarifi? Ardanuç yol haritası? Ardanuç İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardanuç İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Ardanuç, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. Ardanuç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 958 km2’dir. Ardanuç ilçesinin rakımı ise 490 m olarak hesaplanmıştır. Ardanuç İlçesinin, Kuzeyinde, Şavşat, Doğusunda, Ardahan Artvin Merkez Güneyinde, Erzurum ilçeleri bulunmaktadır. Ardanuç ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ardanuç İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ardanuç ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12,056 nüfusa sahiptir.

Ardanuç İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ardanuç Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ardanuç’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ardanuç Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardanuç’a yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Ardanuç’a Nasıl Gidilir? Ardanuç Yol Tarifi

Ardanuç’a kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ardanuç’a gelebilirsiniz. Ardanuç karayolu ile Artvin şehir merkezine 65 km, İstanbul’a yaklaşık 1341 km, Ankara’ya yaklaşık 1007 km, İzmir’den ise yaklaşık 1694 km uzaklıktadır. Artvin’e havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.