Ardanuç Posta Kodu

Ardanuç Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ardanuç Posta Kodu Sorgulama

Ardanuç’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ardanuç ilçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin’in ilçesi olan Ardanuç, Artvin’in yerleşim yerlerinden biridir. İlçe alan olarak Türkiye’nin otuz ikinci en büyük ilçesidir. Ardanuç İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 958 km2’dir. Rakımı ise 490 m olarak hesaplanmıştır. Ardanuç İlçesinin, Kuzeyinde, Şavşat, Doğusunda, Ardahan Artvin Merkez Güneyinde, Erzurum ilçeleri bulunmaktadır. Ardanuç ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmakta ve yatırım için uygun alanlar yer almaktadır. Ardanuç İlçesinin turizm sektöründe katkı sağlayacak noktaları da bulunmaktadır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ardanuç ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 11.344 nüfusa sahip ilçedir.

Ardanuç Posta Kodu
Ardanuç Posta Kodu