İçeriğe geç

Ardahan Zonguldak Arası Kaç KM

Ardahan Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Zonguldak arası kaç km? Ardahan Zonguldak arası kaç saat? Ardahan Zonguldak yol tarifi? Ardahan Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Zonguldak Arası Kaç KM

Ardahan Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1256 km’dir. Ardahan Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 921 km’dir.

Ardahan Zonguldak Arası Kaç KM

Ardahan Zonguldak Arası Kaç Saat

Ardahan Zonguldak arası kaç saat; Ardahan Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1256 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Ardahan Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Ardahan Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 921 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Ardahan Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1256 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 101 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.