İçeriğe geç

Ardahan Yozgat Arası Kaç KM

Ardahan Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Yozgat arası kaç km? Ardahan Yozgat arası kaç saat? Ardahan Yozgat yol tarifi? Ardahan Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Yozgat Arası Kaç KM

Ardahan Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 km’dir. Ardahan Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 684 km’dir.

Ardahan Yozgat Arası Kaç KM

Ardahan Yozgat Arası Kaç Saat

Ardahan Yozgat arası kaç saat; Ardahan Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 882 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ardahan Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ardahan Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 684 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ardahan Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 885 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.