İçeriğe geç

Ardahan Yalova Arası Kaç KM

Ardahan Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Yalova arası kaç km? Ardahan Yalova arası kaç saat? Ardahan Yalova yol tarifi? Ardahan Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Yalova Arası Kaç KM

Ardahan Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1419 km’dir. Ardahan Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1130 km’dir.

Ardahan Yalova Arası Kaç KM

Ardahan Yalova Arası Kaç Saat

Ardahan Yalova arası kaç saat; Ardahan Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1419 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1130 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Ardahan Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1419 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.