İçeriğe geç

Ardahan Uşak Arası Kaç KM

Ardahan Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Uşak arası kaç km? Ardahan Uşak arası kaç saat? Ardahan Uşak yol tarifi? Ardahan Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Uşak Arası Kaç KM

Ardahan Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1474 km’dir. Ardahan Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1167 km’dir.

Ardahan Uşak Arası Kaç KM

Ardahan Uşak Arası Kaç Saat

Ardahan Uşak arası kaç saat; Ardahan Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1167 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Ardahan Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1474 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 82 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 117 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.