İçeriğe geç

Ardahan Tunceli Arası Kaç KM

Ardahan Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Tunceli arası kaç km? Ardahan Tunceli arası kaç saat? Ardahan Tunceli yol tarifi? Ardahan Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Tunceli Arası Kaç KM

Ardahan Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 km’dir. Ardahan Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 350 km’dir.

Ardahan Tunceli Arası Kaç KM

Ardahan Tunceli Arası Kaç Saat

Ardahan Tunceli arası kaç saat; Ardahan Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ardahan Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 350 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Ardahan Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 461 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.