İçeriğe geç

Ardahan Sivas Arası Kaç KM

Ardahan Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Sivas arası kaç km? Ardahan Sivas arası kaç saat? Ardahan Sivas yol tarifi? Ardahan Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Sivas Arası Kaç KM

Ardahan Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 km’dir. Ardahan Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 506 km’dir.

Ardahan Sivas Arası Kaç KM

Ardahan Sivas Arası Kaç Saat

Ardahan Sivas arası kaç saat; Ardahan Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ardahan Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 506 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Ardahan Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 659 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.