İçeriğe geç

Ardahan Şırnak Arası Kaç KM

Ardahan Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Şırnak arası kaç km? Ardahan Şırnak arası kaç saat? Ardahan Şırnak yol tarifi? Ardahan Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Şırnak Arası Kaç KM

Ardahan Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 657 km’dir. Ardahan Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 401 km’dir.

Ardahan Şırnak Arası Kaç KM

Ardahan Şırnak Arası Kaç Saat

Ardahan Şırnak arası kaç saat; Ardahan Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 657 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ardahan Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 401 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ardahan Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 657 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 37 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.