İçeriğe geç

Ardahan Siirt Arası Kaç KM

Ardahan Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Siirt arası kaç km? Ardahan Siirt arası kaç saat? Ardahan Siirt yol tarifi? Ardahan Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Siirt Arası Kaç KM

Ardahan Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 km’dir. Ardahan Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 366 km’dir.

Ardahan Siirt Arası Kaç KM

Ardahan Siirt Arası Kaç Saat

Ardahan Siirt arası kaç saat; Ardahan Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ardahan Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ardahan Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 366 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat

Ardahan Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 638 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.