İçeriğe geç

Ardahan Osmaniye Arası Kaç KM

Ardahan Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Osmaniye arası kaç km? Ardahan Osmaniye arası kaç saat? Ardahan Osmaniye yol tarifi? Ardahan Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Osmaniye Arası Kaç KM

Ardahan Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 982 km’dir. Ardahan Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 717 km’dir.

Ardahan Osmaniye Arası Kaç KM

Ardahan Osmaniye Arası Kaç Saat

Ardahan Osmaniye arası kaç saat; Ardahan Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 982 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ardahan Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ardahan Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 717 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ardahan Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 982 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.