İçeriğe geç

Ardahan Niğde Arası Kaç KM

Ardahan Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Niğde arası kaç km? Ardahan Niğde arası kaç saat? Ardahan Niğde yol tarifi? Ardahan Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Niğde Arası Kaç KM

Ardahan Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 km’dir. Ardahan Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 773 km’dir.

Ardahan Niğde Arası Kaç KM

Ardahan Niğde Arası Kaç Saat

Ardahan Niğde arası kaç saat; Ardahan Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ardahan Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ardahan Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 773 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ardahan Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.