İçeriğe geç

Ardahan Nevşehir Arası Kaç KM

Ardahan Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Nevşehir arası kaç km? Ardahan Nevşehir arası kaç saat? Ardahan Nevşehir yol tarifi? Ardahan Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Nevşehir Arası Kaç KM

Ardahan Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 931 km’dir. Ardahan Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 737 km’dir.

Ardahan Nevşehir Arası Kaç KM

Ardahan Nevşehir Arası Kaç Saat

Ardahan Nevşehir arası kaç saat; Ardahan Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 931 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 737 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ardahan Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 931 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 75 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.