İçeriğe geç

Ardahan Muş Arası Kaç KM

Ardahan Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Muş arası kaç km? Ardahan Muş arası kaç saat? Ardahan Muş yol tarifi? Ardahan Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Muş Arası Kaç KM

Ardahan Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 km’dir. Ardahan Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 285 km’dir.

Ardahan Muş Arası Kaç KM

Ardahan Muş Arası Kaç Saat

Ardahan Muş arası kaç saat; Ardahan Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Ardahan Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 285 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ardahan Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 389 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.