İçeriğe geç

Ardahan Merkez Yol Tarifi

Ardahan Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Ardahan Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Merkez’e nasıl gidilir? Ardahan Merkez yol tarifi? Ardahan Merkez yol haritası? Ardahan Merkez İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan’ın ilçesi olan Ardahan Merkez, Ardahan’ın yerleşim yerlerinden biridir. Ardahan Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,261 km2’dir. Ardahan Merkez ilçesinin rakımı ise 1.800 m olarak hesaplanmıştır. Ardahan Merkez İlçesinin, Kuzeyinde, Hanak, Doğusunda, Çıldır batısında Artvin, Güneyinde, Göle ilçeleri bulunmaktadır. Ardahan Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ardahan Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ardahan Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 42,226 nüfusa sahiptir.

Ardahan Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ardahan Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ardahan Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ardahan Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan Merkez’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Ardahan Merkez’e Nasıl Gidilir? Ardahan Merkez Yol Tarifi

Ardahan Merkez’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ardahan Merkez’e gelebilirsiniz. Ardahan Merkez karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1455 km, Ankara’ya yaklaşık 1091 km, İzmir’den ise yaklaşık 1807 km uzaklıktadır. Ardahan’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.