İçeriğe geç

Ardahan Kütahya Arası Kaç KM

Ardahan Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Kütahya arası kaç km? Ardahan Kütahya arası kaç saat? Ardahan Kütahya yol tarifi? Ardahan Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Kütahya Arası Kaç KM

Ardahan Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 km’dir. Ardahan Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1103 km’dir.

Ardahan Kütahya Arası Kaç KM

Ardahan Kütahya Arası Kaç Saat

Ardahan Kütahya arası kaç saat; Ardahan Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Ardahan Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Ardahan Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1103 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Ardahan Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1247 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 114 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.