İçeriğe geç

Ardahan Kırşehir Arası Kaç KM

Ardahan Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Kırşehir arası kaç km? Ardahan Kırşehir arası kaç saat? Ardahan Kırşehir yol tarifi? Ardahan Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Kırşehir Arası Kaç KM

Ardahan Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 km’dir. Ardahan Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 759 km’dir.

Ardahan Kırşehir Arası Kaç KM

Ardahan Kırşehir Arası Kaç Saat

Ardahan Kırşehir arası kaç saat; Ardahan Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ardahan Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ardahan Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 759 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ardahan Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 983 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.