İçeriğe geç

Ardahan Kırıkkale Arası Kaç KM

Ardahan Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Kırıkkale arası kaç km? Ardahan Kırıkkale arası kaç saat? Ardahan Kırıkkale yol tarifi? Ardahan Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Kırıkkale Arası Kaç KM

Ardahan Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1021 km’dir. Ardahan Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 791 km’dir.

Ardahan Kırıkkale Arası Kaç KM

Ardahan Kırıkkale Arası Kaç Saat

Ardahan Kırıkkale arası kaç saat; Ardahan Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1021 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 791 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Ardahan Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1021 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 82 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.