İçeriğe geç

Ardahan Kilis Arası Kaç KM

Ardahan Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Kilis arası kaç km? Ardahan Kilis arası kaç saat? Ardahan Kilis yol tarifi? Ardahan Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Kilis Arası Kaç KM

Ardahan Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 910 km’dir. Ardahan Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 688 km’dir.

Ardahan Kilis Arası Kaç KM

Ardahan Kilis Arası Kaç Saat

Ardahan Kilis arası kaç saat; Ardahan Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 910 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 688 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ardahan Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 910 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.