İçeriğe geç

Ardahan Kastamonu Arası Kaç KM

Ardahan Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Kastamonu arası kaç km? Ardahan Kastamonu arası kaç saat? Ardahan Kastamonu yol tarifi? Ardahan Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Kastamonu Arası Kaç KM

Ardahan Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1032 km’dir. Ardahan Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 748 km’dir.

Ardahan Kastamonu Arası Kaç KM

Ardahan Kastamonu Arası Kaç Saat

Ardahan Kastamonu arası kaç saat; Ardahan Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1032 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 748 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ardahan Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1032 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 57 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 83 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.