İçeriğe geç

Ardahan Kars Arası Kaç KM

Ardahan Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Kars arası kaç km? Ardahan Kars arası kaç saat? Ardahan Kars yol tarifi? Ardahan Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Kars Arası Kaç KM

Ardahan Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 89 km’dir. Ardahan Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 66 km’dir.

Ardahan Kars Arası Kaç KM

Ardahan Kars Arası Kaç Saat

Ardahan Kars arası kaç saat; Ardahan Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 89 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1saat sürmektedir. Ardahan Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ardahan Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 66 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

35 dakika

Ardahan Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 89 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 5 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.