İçeriğe geç

Ardahan Karaman Arası Kaç KM

Ardahan Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Karaman arası kaç km? Ardahan Karaman arası kaç saat? Ardahan Karaman yol tarifi? Ardahan Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Karaman Arası Kaç KM

Ardahan Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1166 km’dir. Ardahan Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 928 km’dir.

Ardahan Karaman Arası Kaç KM

Ardahan Karaman Arası Kaç Saat

Ardahan Karaman arası kaç saat; Ardahan Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1166 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ardahan Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ardahan Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 928 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Ardahan Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1166 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 94 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.