İçeriğe geç

Ardahan Karabük Arası Kaç KM

Ardahan Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Karabük arası kaç km? Ardahan Karabük arası kaç saat? Ardahan Karabük yol tarifi? Ardahan Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Karabük Arası Kaç KM

Ardahan Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1147 km’dir. Ardahan Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 845 km’dir.

Ardahan Karabük Arası Kaç KM

Ardahan Karabük Arası Kaç Saat

Ardahan Karabük arası kaç saat; Ardahan Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1147 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ardahan Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ardahan Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 845 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Ardahan Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1147 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 64 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 92 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.