İçeriğe geç

Ardahan Isparta Arası Kaç KM

Ardahan Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Isparta arası kaç km? Ardahan Isparta arası kaç saat? Ardahan Isparta yol tarifi? Ardahan Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Isparta Arası Kaç KM

Ardahan Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1407 km’dir. Ardahan Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1116 km’dir.

Ardahan Isparta Arası Kaç KM

Ardahan Isparta Arası Kaç Saat

Ardahan Isparta arası kaç saat; Ardahan Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1407 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1116 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

 2 saat

Ardahan Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1407 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.