İçeriğe geç

Ardahan Iğdır Arası Kaç KM

Ardahan Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Iğdır arası kaç km? Ardahan Iğdır arası kaç saat? Ardahan Iğdır yol tarifi? Ardahan Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Iğdır Arası Kaç KM

Ardahan Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 222 km’dir. Ardahan Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 175 km’dir.

Ardahan Iğdır Arası Kaç KM

Ardahan Iğdır Arası Kaç Saat

Ardahan Iğdır arası kaç saat; Ardahan Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 222 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 175 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

 45 dakika

Ardahan Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 222 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.