İçeriğe geç

Ardahan Hakkâri Arası Kaç KM

Ardahan Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Hakkâri arası kaç km? Ardahan Hakkâri arası kaç saat? Ardahan Hakkâri yol tarifi? Ardahan Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Hakkâri Arası Kaç KM

Ardahan Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 648 km’dir. Ardahan Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 404 km’dir.

Ardahan Hakkâri Arası Kaç KM

Ardahan Hakkâri Arası Kaç Saat

Ardahan Hakkâri arası kaç saat; Ardahan Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 648 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ardahan Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 404 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ardahan Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 648 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.