İçeriğe geç

Ardahan Gümüşhane Arası Kaç KM

Ardahan Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Gümüşhane arası kaç km? Ardahan Gümüşhane arası kaç saat? Ardahan Gümüşhane yol tarifi? Ardahan Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575 km2’dir.Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Gümüşhane Arası Kaç KM

Ardahan Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 484 km’dir. Ardahan Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 310 km’dir.

Ardahan Gümüşhane Arası Kaç KM

Ardahan Gümüşhane Arası Kaç Saat

Ardahan Gümüşhane arası kaç saat; Ardahan Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 484 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ardahan Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 310 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ardahan Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 484 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 39 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.