İçeriğe geç

Ardahan Giresun Arası Kaç KM

Ardahan Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Giresun arası kaç km? Ardahan Giresun arası kaç saat? Ardahan Giresun yol tarifi? Ardahan Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Giresun Arası Kaç KM

Ardahan Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 km’dir. Ardahan Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 363 km’dir.

Ardahan Giresun Arası Kaç KM

Ardahan Giresun Arası Kaç Saat

Ardahan Giresun arası kaç saat; Ardahan Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ardahan Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 363 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Ardahan Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 474 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.