İçeriğe geç

Ardahan Erzincan Arası Kaç KM

Ardahan Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Erzincan arası kaç km? Ardahan Erzincan arası kaç saat? Ardahan Erzincan yol tarifi? Ardahan Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Erzincan Arası Kaç KM

Ardahan Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 km’dir. Ardahan Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 312 km’dir.

Ardahan Erzincan Arası Kaç KM

Ardahan Erzincan Arası Kaç Saat

Ardahan Erzincan arası kaç saat; Ardahan Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat sürmektedir. Ardahan Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 312 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ardahan Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 410 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.