İçeriğe geç

Ardahan Elazığ Arası Kaç KM

Ardahan Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Elazığ arası kaç km? Ardahan Elazığ arası kaç saat? Ardahan Elazığ yol tarifi? Ardahan Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Elazığ Arası Kaç KM

Ardahan Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 km’dir. Ardahan Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 409 km’dir.

Ardahan Elazığ Arası Kaç KM

Ardahan Elazığ Arası Kaç Saat

Ardahan Elazığ arası kaç saat; Ardahan Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ardahan Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 409 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ardahan Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 555 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 31 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 45 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.