Ardahan Edirne Arası Kaç KM

Ardahan Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Edirne arası kaç km? Ardahan Edirne arası kaç saat? Ardahan Edirne yol tarifi? Ardahan Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Edirne Arası Kaç KM

Ardahan Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1693 km’dir. Ardahan Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1348 km’dir.

Ardahan Edirne Arası Kaç KM

Ardahan Edirne Arası Kaç Saat

Ardahan Edirne arası kaç saat; Ardahan Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1693 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 19 saat sürmektedir. Ardahan Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat sürmektedir. Ardahan Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1348 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

19 saat

Otobüs ile;

21 saat

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Ardahan Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1693 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 94 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 136 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.