İçeriğe geç

Ardahan Çankırı Arası Kaç KM

Ardahan Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Çankırı arası kaç km? Ardahan Çankırı arası kaç saat? Ardahan Çankırı yol tarifi? Ardahan Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Çankırı Arası Kaç KM

Ardahan Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1043 km’dir. Ardahan Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 785 km’dir.

Ardahan Çankırı Arası Kaç KM

Ardahan Çankırı Arası Kaç Saat

Ardahan Çankırı arası kaç saat; Ardahan Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1043 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 785 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 32 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 32 dakika

Ardahan Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1043 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.