İçeriğe geç

Ardahan Çanakkale Arası Kaç KM

Ardahan Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Çanakkale arası kaç km? Ardahan Çanakkale arası kaç saat? Ardahan Çanakkale yol tarifi? Ardahan Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Çanakkale Arası Kaç KM

Ardahan Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1749 km’dir. Ardahan Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1379 km’dir.

Ardahan Çanakkale Arası Kaç KM

Ardahan Çanakkale Arası Kaç Saat

Ardahan Çanakkale arası kaç saat; Ardahan Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1749 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 20 saat sürmektedir. Ardahan Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 22 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1379 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

20 saat

Otobüs ile;

22 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 20 dakika

Ardahan Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1749 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 97 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 140 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.