İçeriğe geç

Ardahan Burdur Arası Kaç KM

Ardahan Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Burdur arası kaç km? Ardahan Burdur arası kaç saat? Ardahan Burdur yol tarifi? Ardahan Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Burdur Arası Kaç KM

Ardahan Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 km’dir. Ardahan Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1132 km’dir.

Ardahan Burdur Arası Kaç KM

Ardahan Burdur Arası Kaç Saat

Ardahan Burdur arası kaç saat; Ardahan Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Ardahan Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Ardahan Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1132 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Ardahan Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1427 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.