İçeriğe geç

Ardahan Bolu Arası Kaç KM

Ardahan Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Bolu arası kaç km? Ardahan Bolu arası kaç saat? Ardahan Bolu yol tarifi? Ardahan Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Bolu Arası Kaç KM

Ardahan Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1201 km’dir. Ardahan Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 941 km’dir.

Ardahan Bolu Arası Kaç KM

Ardahan Bolu Arası Kaç Saat

Ardahan Bolu arası kaç saat; Ardahan Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1201 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 941 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Ardahan Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1201 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 67 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 97 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.