İçeriğe geç

Ardahan Bitlis Arası Kaç KM

Ardahan Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Bitlis arası kaç km? Ardahan Bitlis arası kaç saat? Ardahan Bitlis yol tarifi? Ardahan Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Bitlis Arası Kaç KM

Ardahan Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 km’dir. Ardahan Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 307 km’dir.

Ardahan Bitlis Arası Kaç KM

Ardahan Bitlis Arası Kaç Saat

Ardahan Bitlis arası kaç saat; Ardahan Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 307 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ardahan Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 469 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.