İçeriğe geç

Ardahan Bingöl Arası Kaç KM

Ardahan Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Bingöl arası kaç km? Ardahan Bingöl arası kaç saat? Ardahan Bingöl yol tarifi? Ardahan Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Bingöl Arası Kaç KM

Ardahan Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 408 km’dir. Ardahan Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 312 km’dir.

Ardahan Bingöl Arası Kaç KM

Ardahan Bingöl Arası Kaç Saat

Ardahan Bingöl arası kaç saat; Ardahan Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 408 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 312 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ardahan Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 408 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.