İçeriğe geç

Ardahan Bayburt Arası Kaç KM

Ardahan Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Bayburt arası kaç km? Ardahan Bayburt arası kaç saat? Ardahan Bayburt yol tarifi? Ardahan Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Bayburt Arası Kaç KM

Ardahan Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 347 km’dir. Ardahan Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 230 km’dir.

Ardahan Bayburt Arası Kaç KM

Ardahan Bayburt Arası Kaç Saat

Ardahan Bayburt arası kaç saat; Ardahan Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 347 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ardahan Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ardahan Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 230 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Ardahan Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 347 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 20 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 28 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.