İçeriğe geç

Ardahan Batman Arası Kaç KM

Ardahan Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Batman arası kaç km? Ardahan Batman arası kaç saat? Ardahan Batman yol tarifi? Ardahan Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Batman Arası Kaç KM

Ardahan Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 km’dir. Ardahan Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 384 km’dir.

Ardahan Batman Arası Kaç KM

Ardahan Batman Arası Kaç Saat

Ardahan Batman arası kaç saat; Ardahan Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ardahan Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Ardahan Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 384 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Ardahan Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 581 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 32 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.