İçeriğe geç

Ardahan Bartın Arası Kaç KM

Ardahan Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Ardahan ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ardahan Bartın arası kaç km? Ardahan Bartın arası kaç saat? Ardahan Bartın yol tarifi? Ardahan Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ardahan ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan Bartın Arası Kaç KM

Ardahan Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1265 km’dir. Ardahan Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 868 km’dir.

Ardahan Bartın Arası Kaç KM

Ardahan Bartın Arası Kaç Saat

Ardahan Bartın arası kaç saat; Ardahan Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1265 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Ardahan Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat sürmektedir. Ardahan Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 868 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Ardahan Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ardahan Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1265 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 70 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 102 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ardahan Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ardahan Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.