İçeriğe geç

Arapgir Yol Tarifi

Malatya Arapgir yol tarifi; yazımızda öncelikle Arapgir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Arapgir’e nasıl gidilir? Arapgir yol tarifi? Arapgir yol haritası? Arapgir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Arapgir İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Arapgir, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Arapgir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 987 km2’dir. Arapgir ilçesinin rakımı ise 1.172 m olarak hesaplanmıştır. Arapgir ilçesinin Kuzeyinde Sivas ve Erzincan, doğusunda Tunceli,  batısında Arguvan, Güneyinde ise Elazığ ilçeleri bulunmaktadır. Arapgir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arapgir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arapgir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.275 nüfusa sahiptir.

Arapgir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Arapgir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Arapgir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Arapgir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Arapgir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Arapgir’e Nasıl Gidilir? Arapgir Yol Tarifi

Arapgir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Arapgir’e gelebilirsiniz. Arapgir karayolu ile Malatya şehir merkezine 130 km, İstanbul’a yaklaşık 1.125 km, Ankara’ya yaklaşık 671 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.239 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arapgir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Arapgir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.