İçeriğe geç

Arapgir Posta Kodu

Arapgir Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Arapgir Posta Kodu Sorgulama

Arapgir’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Arapgir ilçesi Hakkında

Arapgir ilçesi alan olarak Türkiye’nin üç yüz on dördüncü en büyük ilçesidir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Arapgir, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Arapgir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 987 km2’dir. Rakımı ise 1.172 m olarak hesaplanmıştır. Arapgir ilçesinin Kuzeyinde Sivas ve Erzincan, doğusunda Tunceli,  batısında Arguvan, Güneyinde ise Elazığ ilçeleri bulunmaktadır. Arapgir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Arapgir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Arapgir ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.028 nüfusa sahiptir.

Arapgir Posta Kodu
Arapgir Posta Kodu